TürkçeAzərbaycan diliEnglishРусскийالعربية简体中文DeutschFrançaisNederlandsItaliano한국어فارسیPortuguêsEspañol

Galmetsan sıcak daldırma galvaniz tesislerinde ve çelik konstrüksiyon fabrikasında; müşteri memnuniyetini ve üretim kalitesini en üst seviyeye çıkarmak için, kalite kontrol faaliyetleri 3 aşamada yürütülmektedir.

1. Girdi Kontrol

Siyah sahada ( gelen malzeme stok sahası ) bekleyen malzemelerin irsaliye bilgilerine göre boyut kontrolleri yapıldıktan sonra yüzey kontrolleri yapılır. Kimyasal kompozisyonlarının ve ebatlarının uygun olduğu belirlenen malzemeler, sıcak daldırma galvanizleme işlemine uygun olarak değerlendirilip sarı alana ( uygun olan ürün sahası ); uygun olmadığı tespit edilen malzemeler ise üzerine red etiketi takılarak kırmızı alana ( uygun olmayan ürün sahası ) alınır. Girdi kontrolü, izlenebilirlik prosedürüne uygun olarak, Galmetsan Galvaniz Kaplama Kontrol Formu kullanılarak kayıt altında tutulur.

2.Proses Kontrol

Boyut ve yüzey kontrolleri sonucunda galvanize uygun olduğu tespit edilen malzemeler, çinko kaplama için gerekli proses aşamalarından geçerler. Yapılan her işlemin yeterli düzeyde olup olmadığını kontrol altında tutmak adına, üretimin her aşamasında, laboratuar ve kalite kontrol sorumlumuz tarafından gerekli kontroller yapılarak, bunların ilgili formlarla izlenebilirliği sağlanır. Bu aşamalardan herhangi birinde tespit edilen bir uygunsuzluk durumunda ise işlem tekrarlanır veya uygunsuzluk bildirim formu doldurularak, Düzeltici / Önleyici işlem faaliyeti başlatılır. İlgili faaliyette, kalite yönetim temsilcimiz tarafından, uygunsuzluğun giderilmesi için ne gerekiyorsa yapılır ve bunlar kayıt altına alınır.

Müşteri memnuniyetinin ve ürün kalitesinin öncelikli tutulduğu fabrikamızda, ürün _proses kontrolünün izlenebilirliği ilgili standartlarla belirlenmiş normlara uygun olarak yapılır.

3.Ürün Son Kontrol

Sıcak daldırma galvaniz yöntemiyle çinko kaplama işlemleri tamamlanan malzemeler son kontrol alanına konulur. Bu aşamada kaplamanın kalitesini veren kaplama kalınlığı testi, mikrometre cihazı ile yapılarak, ” Galmetsan Galvaniz Sertifikası “nda kayıt altına alınır. İki nüsha halinde oluşturulan sertifikanın bir örneği de müşteriye gönderilir. Kaplama aşamalarının tümünü tamamlayan malzemeler ” Son Ürün Kontrol Talimatı ” na uygun olarak, müşteriye sevk edilmeden önce etiket ve paketleme kontrolleri yapılır. Yapılan tüm kontroller sonucunda Kalite Kontrol kabul onayı vermişse paketli malzemeler yeşil alana (malzeme sevk sahası ) alınır.

Düzenlenen kalite kontrol kayıtları, “ Kalite Kayıtlarının Saklanması Prosedürü ” ne uygun olarak saklanır.