TürkçeAzərbaycan diliEnglishРусскийالعربية简体中文DeutschFrançaisNederlandsItaliano한국어فارسیPortuguêsEspañol

Temelleri 1979 yıllarına dayanan, metal sektörü içerisindeki çalışmaları doğrultusunda kazanmış olduğu bilgi ve deneyimi ile 2005’ten bu yana sıcak daldırma galvaniz sektörü içerisinde de yer alan Galmetsan aynı zamanda galvanizin hammaddesi olan çinko geçmişine sahip girişimciler tarafından kurulmuştur.

Düzenli bir vizyon ve disiplinli iş anlayışı ile büyümekte olan firmamız Adana’da Hacı Ömer Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 3500 m² kapalı 8500 m² açık alanda faaliyete başlamıştır. 7000 x 1300 x 1600 mm kazan ölçüleri ile yıllık 30 000 ton galvanizleme üretimini kapasite raporlarıyla belgelendirerek faaliyet göstermekte olan sıcak daldırma galvaniz tesisimize aynı bölgede sahasını temin etmiş olduğumuz daha büyük ölçülerdeki kazan ebatları ve ileri teknoloji ile çalışacak ikinci tesisimizde GALMETSAN’ı yurtiçi ve yurtdışında yer almayı hedeflediği projelerle marka olan firmamızı daha üst düzeye taşıyacaktır.

Yüksek kapasitesi ve üst düzey performansı ile gerek yurtiçi gerekse yurtdışı projelerde yer alan firmamız 2008 yılında çelik konstrüksiyon imalat fabrikasının çalışmalarına başlayarak mevcut sahasını 5000 m² genişletmiştir. 2009 yılı başında ise galvaniz tesisinin kapasite randımanını arttırmak için iyileştirmeler yapılmış ve daha geniş sahaya duyulan ihtiyaçla 23000 m²’lik yer daha alınarak ikinci bir sıcak daldırma galvanizleme tesisi ve çelik konstrüksiyon imalat sanayi tesisleri kurulmuştur. Bu tesisler 12500 x 2300 x 1300 mm ebatlarında ki galvaniz havuzuyla bölgenin ve ülkemizin en büyük sıcak daldırma galvanizleme kapastesine sahip sanayi kuruluşları arasında yerini almıştır.

Böylece 2013 yılı itibariyle 36 000 m2 toplam arazi; 10 500 m2 kapalı olmak üzere toplam galvanizleme ve çelik konstrüksiyon imalat kapasitesini 126 000 ton/yıl’a çıkarmıştır. Yurtiçinde ve yurtdışında büyük projelere imzasını atmaya devam edecektir.
Gün geçtikçe büyüyen pazar payıyla kalitesinden ödün vermeden çalışan, ticari ve ahlaki değerleri ön koşul sayan, bu doğrultuda zamanında teslim, fiyat istikrarı prensibi ile müşteri memnuniyetini ilke edinen Galmetsan teknik donanım ve uzman kadrosuyla sektörde yurtiçi-yurtdışı pek çok başarıya imzasını atmıştır. Sektördeki sürekliliğini ve saygınlığını bünyesindeki Kalite Yönetim Sistemi ile arttırarak, sahip olduğu ISO 9001:2000, TSE 914 EN ISO 1461, marka tescil belgeleri ile de standartlara uygun üretim yaparak, müşterilerinin beklentisi doğrultusunda sürekli iyileşme ve gelişmeyi sağlamak şirketimizin ana prensibidir.

Galmetsan çalıştığı sektörlerin ihtiyacını duyabileceği kaliteli ürün için kaliteli hammadde girdisine önem vermekle uzman ve dinamik mühendis kadrosuyla devamlı bir gelişme ve büyüme sürecindedir.